Ogólnopolski finał VIII edycji projektu edukacyjnego „O tym nie można zapomnieć…”
dodany przez Barbara Marszałek dnia 2018-06-21
 
2018Jun2413170197688000.jpg

W dniu 18 czerwca 2018 roku uczniowie klasy I technikum: Jakub Czelny, Jakub Gardygała i Hubert Grzeliński wzięli udział w ogólnopolskim finale projektu edukacyjnego pt. „O tym nie można zapomnieć… - spotkania z osobami, które przeszły piekło obozów i deportacji podczas II wojny światowej”.

 

Do finału, z całej Polski zakwalifikowało się 17 drużyn. Każda z nich prezentowała film będący wywiadem z osobą, która przeżyła pobyt w obozie lub była deportowana. Niektórzy bohaterowie filmów obecni byli na sali. Na pewno było to dla nich wzruszające spotkanie, ale i ciężkie, ze względu na tragiczne wspomnienia z okresu  II wojny światowej.

 

Nasi uczniowie przedstawili ciekawie zrobiony zwiastun filmu, w którym uchwycili najważniejsze wspomnienia swojego rozmówcy. Każda z drużyn miała od 7 do 10 minut na zaprezentowanie swojej pracy, przekazanie wrażeń ze spotkania ze swoim bohaterem.

 

Poziom rywalizacji był naprawdę wysoki. Jury oceniało filmy  biorąc pod uwagę: dźwięk, obraz, muzykę, napisy, montaż, wrażenie, wstęp, zakończenie oraz czas.

Nasza drużyna została oceniona bardzo wysoko. Zabrakło jednak przysłowiowego punktu, aby być w finałowej piątce i wyjechać w przyszłym roku w kwietniu do Ravensbruck.

 

Myślę, że było to dla nich dobre doświadczenie. Wiedzą już jak  konkurs wygląda, co jest brane pod uwagę i mogą to wykorzystać w następnej edycji, do której byli namawiani.

 

Gratuluję uczniom zapału, determinacji i przede wszystkim chęci do pracy przy tym projekcie.

 

 

                                                                                  Barbara Marszałek

 

 

O tym nie można zapomnieć…       
       

Copyright © ZSKU KROSNO 2020