Warsztaty fotograficzne klasy III FT/TCPG
dodany przez A.Kuliga dnia 2018-06-20
 
2018Jun208180039095000.jpg

Warsztaty fotograficzne klasy III FT/TCPG.

W dniach 13-15 czerwca uczniowie klasy III kierunku fototechnik i technik cyfrowych procesów graficznych uczestniczyli w warsztatach fotograficznych zorganizowanych i finansowanych przez Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie.

Tym razem celem naszej foto wyprawy był Park Krajobrazowy Doliny Sanu.

 

13 czerwca po zajęciach uczniowie pod opieką nauczycieli przedmiotów fotograficznych wyruszyli w stronę Bieszczadów by po ok. 3 godzinach dotrzeć do miejsca zakwaterowania czyli hotelu w miejscowości Zatwarnica.

Na wieczornym spotkaniu z opiekunami przedstawione zostały walory historyczne i przyrodnicze parku krajobrazowego oraz plan kolejnych dni warsztatów.

 

14 czerwca mimo padającego deszczu wyszliśmy w teren gdzie podziwiając przyrodę odbyliśmy kilkugodzinną wyprawę doliną Sanu.

Popołudnie spędziliśmy w stylowym kinie „Końkret”, utworzonym w zabudowaniach byłego parku konnego w Zatwarnicy.  Obejrzeliśmy polską komedię „Wolna sobota”, w której z przymrużeniem oka można było zobaczyć życie w Bieszczadach latach 70 XX w oraz podejście „miejscowych” do turystów.

Wieczorne ognisko w leśnej wiacie zakończyło ten deszczowy ale udany i pełen wrażeń dzień.

 

15 czerwca pogoda się poprawiła i z zapałem wyruszyliśmy na fotograficzne łowy doliną potoku Hylaty. Po drodze zwiedziliśmy Bojkowską chatę, przekształconą w muzeum, w którym umieszczone zostały eksponaty związane z kulturą i życiem jej mieszkańców.

Podążając dalej ścieżką przyrodniczo-historyczną dotarliśmy do urokliwego wodospadu „Szepit”. Po pierwszych zachwytach staraliśmy się sprostać trudnym warunkom fotograficznym jakie przed nami postawiła przyroda. Każdy z uczestników starał się uwiecznić jego białe spienione wody w otoczeniu ciemnych porośniętych mchem głazów.

Po plenerowych zmaganiach z przyrodą pełni wrażeń i z setkami zdjęć powróciliśmy do Krosna.

Dziękujemy Zespołowi Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie za zorganizowanie i sfinansowanie wycieczki.

 

 

Warsztaty fotograficzne - Zatwarnica 2018

       
       

Copyright © ZSKU KROSNO 2020