Trzecie spotkanie w Bardejowie
dodany przez Marcin Bednarz dnia 2018-05-15
 
2018May1518471628680000.jpg

To już trzecia wizyta uczestników projektu w Bardejowie.


Liczna grupa 32 uczennic i uczniów naszej szkoły oraz  3 opiekunów, uczestniczyła w dniach 10-11 maja 2018r. w spotkaniu w Bardejowie. Był to trzeci wyjazd w ramach projektu „Przedsiębiorcze pogranicze – polsko-słowacka inicjatywa edukacyjna. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu Państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020.
Bardejów przywitał Nas jak zwykle piękną, słoneczna pogodą. Organizatorzy spotkania Hornošarišské Osvetové Stredisko, i tym razem zadbali o bardzo ciekawy program. Oczywiście projekt rządzi się swoimi prawami, dlatego musieliśmy trzymać się opracowanego harmonogramu. Tradycyjnie praca w firmie symulacyjnej i poznawanie zasad prowadzenia działalności gospodarczej, pozwoliła nabyć uczestnikom zajęć nowych i ciekawych umiejętności . Również zajęcia na kursie event manager, na którym zwrócono uwagę na wykorzystanie potencjału regionu pogranicza, cieszyły się dużym zainteresowaniem. Piękna pogoda sprawiła że zajęcia w ramach dwóch pozostałych kursów czyli,  przewodnik turystyczny i prowadzenie gospodarstwa agroturystycznego odbyły się w terenie. Przemawiała jednak za tym nie tylko piękna pogoda ale także tematyka zaplanowanych zajęć a mianowicie potencjał agroturystyczny regionu pogranicza Polsko-Słowackiego.

 

Na szczególną uwagę zasługuje jednak to że młodzież zarówno polska jak i słowacka doskonale rozumiała się nie tylko w sali wykładowej ale również podczas wspólnej pracy.  Mieliśmy okazję wspólnie popracować w terenie. Nasza młodzież pomogła w odnawianiu krzyża który jest symbolem Bardejowa. Podczas tych działań, można było zaobserwować umiejętności pracy w grupie, co wychodziło Im naprawdę bardzo dobrze. Na szczególne wyróżnienie załguje tu postawa Jakuba Czelnego, który wyróżniał się wieloma umiejętnościami zarówno praktycznymi jak też organizacyjnymi, sprawdził się również w konwersacjach językowych.

 

Zdecydowanie spotkanie było bardzo udane a młodzież pomimo że zmęczona to zarazem gotowa do kolejnego wyjazdu. Wzrost kompetencji zawodowych, podniesienie potencjału edukacyjnego młodzieży polskiej i słowackiej oraz stworzenie zaplecza do kolejnych wspólnych inicjatyw, to niewątpliwie zalety tego wspólnego polsko-słowackiego spotkania.

        
       

Copyright © ZSKU KROSNO 2020