Pożegnanie klasy IV TCPG i FT
dodany przez Elżbieta Misiak-Gancarz dnia 2018-04-29
 
2018Apr2910035362752900.jpg

Tą piosenką Cię żegnamy, profesorze,
nasze myśli będą zawsze z Tobą szły.
Tą piosenką przepraszamy, profesorze,
za kłopoty przepraszamy i za łzy.
To jest nasze, profesorze, pożegnanie,
a niełatwo nam się rozstać, co tu kryć.
Przyrzekamy rozwiązywać Twe zadanie,
jak uczciwie i mądrze żyć.

 


W dniu 27 kwietnia na świetlicy szkolnej  w obecności całej społeczności uczniowskiej odbyła się akademia dedykowana abiturientom klasy IV TCPG i FT. Młodsi koledzy z klasy III pod kierunkiem swojej wychowawczyni Pani Justyny Czekańskiej przygotowali piękną  uroczystość, na którą złożyły się wiersze, przeplatane piosenkami utrzymanymi w tonie nostalgii za tym, co mija. Zwieńczeniem apelu była prezentacja zdjęć, ukazujących cztery lata bytności uczniów klasy IV w naszej szkole i poza nią. Były to wycieczki, rajdy, spotkania towarzyskie oficjalne i nieoficjalne, nauka i wolny czas. Na wszystkich fotkach młodzież prezentowała się wspaniale, byli radośni, uśmiechnięci z dystansem do siebie  i otoczenia. Zebrani byli pod dużym wrażeniem pokazu, co wyrazili gromkimi brawami.

 


Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Bożena Cząstka, która w poważnych i głębokich słowach podsumowała okres kształcenia i obecności czwartaków w naszej szkole. Życzyła im mądrości i szczęścia oraz pomyślności na maturze. Zwróciła się również ze słowami podziękowania do nauczycieli, podkreślając ich trud włożony w edukację i wychowanie  młodzieży. Ze swej strony za te słowa uznania bardzo dziękuję, dostarczyły mi nieukrywanego wzruszenia. W kolejności młodzież -  Pani Dyrektor oraz Gronu Pedagogicznemu okazała wyrazy wdzięczności wyrażone szczerym wyznaniem i kwiatami.

 


Najlepsi uczniowie oraz wyróżniający się swoją aktywnością na rzecz szkoły i klasy, pracą w Wolontariacie, w Kole Miłośników Biblioteki- zostali obdarowani pamiątkowymi dyplomami i nagrodami książkowymi. Ci, którzy swoją pracą zasłużyli na ukończenie szkoły, otrzymali świadectwo, potwierdzające ten fakt. Po raz ostatni zasiedli też w ławkach w swojej sali.

 


Na koniec chciałabym moim Wychowankom serdecznie podziękować za wspólne lata, przeżyte chwile. To jest już kolejna klasa, której będzie mi brakować. Ich odejście wyznacza nieuchronny upływ czasu, dorastanie. Chciałbym Wam życzyć wszelkiej pomyślności, zdrowia, odwagi i wytrwałości w dalszym życiu. Mam nadzieję, że będziecie szczęśliwi, spełnieni, a rady i wskazówki nauczycieli będą waszym kompasem. Pozostaniecie w mojej pamięci dzięki miłej pamiątce w postaci Waszych zdjęć. A teraz:

 

Po falach życia popłyń spokojnie. Niech Bóg Twą łódką kieruje!
W szczęściu czy w smutku nie zapomnij o tej, która się tutaj wpisuje.

 

Elżbieta Misiak-Gancarz

 


P.S. Powodzenia na maturze!

 

 

Galeria zdjęć       
       

Copyright © ZSKU KROSNO 2020