Projekt „Przedsiębiorczość w praktyce”
dodany przez A. Węgrzyniak dnia 2018-03-24

W ramach   projektu „Przedsiębiorczość  w praktyce”, w miesiącach -  luty i marzec br., przez specjalistów  z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Izby Skarbowej w Krośnie,   zostały przeprowadzone zajęcia warsztatowe na temat - „ Jak założyć firmę-zgłoszenie do CEIDG i ubezpieczenia” oraz „Rozliczenia z tytułu podatku VAT i podatku dochodowego ”.  Pracownicy przygotowali dla uczniów  klasy II Technikum następujące prezentacje:

 

 

Młodzież była zainteresowana tematyką , zadawała pytania,  a pracownicy bardzo chętnie dzielili się swoją wiedzą. Uczniowie uczestniczący w warsztatach otrzymali materiały dydaktyczne, na ich podstawie  wypełniali dokumenty, deklaracje,  podatkową księgę przychodów i rozchodów. Był to III i IV, a zarazem ostatni  moduł realizowanego w naszej szkole, wraz z Narodowym Bankiem Polskim, w ramach programu edukacji ekonomicznej, projektu „Przedsiębiorczość w praktyce”.

 

Ta  cenna inicjatywa,  kształtuje wśród uczniów postawy przedsiębiorcze oraz przekazuje wiedzę ekonomiczną i umiejętności praktyczne przydatne w prowadzeniu działalności gospodarczej, pracy i życiu codziennym. Półfinał konkursu z zakwalifikowanymi uczniami z naszej szkoły odbędzie się 20 kwietnia br. w Leżajsku.


                                                                                Szkolny koordynator projektu

Alicja Węgrzyniak

        
       

Copyright © ZSKU KROSNO 2018