Inauguracja roku szkolnego 2017/2018
dodany przez E. Gancarz dnia 2017-09-07
 
2017Sep078542478119100.jpg

W dniu 4 września, w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość inaugurująca Nowy Rok Szkolny -  2017/2018. Rozpoczęło ją wspólne odśpiewanie hymnu narodowego. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Bożena Cząstka, która serdecznie powitała uczniów i nauczycieli. Przede wszystkim zwróciła się do młodzieży z wiarą, że ten nowy rok  będzie dla nich owocny w sukcesy i przyniesie wiele powodów do radości i zadowolenia. Podkreśliła również wartość zdobywanej wiedzy.

W drugiej części spotkania, poprzez przepiękną melodię w wykonaniu Sławy Przybylskiej, oddaliśmy hołd Bohaterom, którzy złożyli życie na ołtarzu naszej Ojczyzny. Chcieliśmy w ten sposób przypomnieć, że 78 lat temu - jak pisał K .K. Baczyński - kraju runęło niebo.


Zacytuję słowa piosenki wyżej wspomnianej artystki:

Gdzie są chłopcy z tamtych lat?,
Tam gdzie w polu krzyża znak
Gdzie mogiły z tamtych lat?,
Tam gdzie kwiaty posiał wiatr…

Wolność kocham i rozumiem, wolności oddać nie umiem – śpiewają współcześnie Chłopcy z Placu Broni. Niech te słowa towarzyszą nam w codzienności i pozwolą właściwą postawą wyrazić wdzięczność tym, którzy dla nas ją wywalczyli.

Wszystkim uczniom i nauczycielom, a zwłaszcza klasie I technikum wraz z wychowawczynią -  Panią Barbarą Marszałek, życzymy dobrego samopoczucia  w naszej szkole oraz wszelkiej pomyślności na edukacyjnym szlaku.
 

        
       

Copyright © ZSKU KROSNO 2018