Jesienna recytacja
dodany przez Elżbieta Gancarz dnia 2016-10-27
 
18050736956700.jpg

Dziewczynka z zapałkami
 z baśni-zziębnięta-
samotna, biedna,
kto rozgrzeje marzenia,
komu swe słowa odda,
wszak takie gorące,
tylko wyzwolić je trzeba…

Poszukująca ciepła, Bronisława BetlejW dniu 26 października w Szkole Ludowej w Żarnowcu odbył się kolejny etap XXII Konkursu Poezji Współczesnej - wierszy Bronisławy Betlej.

Naszą szkołę reprezentowali dwaj uczniowie z klasy I TCPG/FT - Bartosz Bochnia i Daniel Stanisz. Wyjątkowo, w tym roku zabrakło obecności samej autorki wierszy, ale jak zapewniło jury - duchem była z młodymi ludźmi. W sumie, w salce lekcyjnej zabytkowej placówki wystąpiło blisko 40 recytatorów. Z roku na rok przybywa więc chętnej młodzieży, która pragnie się zmierzyć z trudną, bo wynikającą z bolesnych doświadczeń życiowych twórczością autorki.

Chłopcy recytowali wiersze: Zastanawianie i Drogą wspomnień. Ich deklamacja reprezentowała poziom, którego ani trochę nie możemy się wstydzić, a dodatkowo, swoją aktywnością udowodnili, że mamy zdolną i ambitną młodzież. Nasi uczniowie to młodzi recytatorzy, wszystko jeszcze przed nimi, a udział w tak zacnej imprezie to już duży sukces osobisty nie tylko chłopców, ale i naszej szkoły. Bartkowi i Danielowi serdecznie dziękuję, gratuluję odwagi i życzę wytrwałości na artystycznej drodze.
Wizyta w tej starej szkole była równocześnie dla chłopców okazją, by zobaczyć, w jakich warunkach kiedyś uczyły się dzieci, obejrzeć portrety fundatorów czy nauczycieli tej szkoły.


E. Gancarz       
       

Copyright © ZSKU KROSNO 2019